Vrnitev na začetek foruma

Seštevki točk v WB ligi
napisal Majerhold October 18, 2018, 12:36 pm
Dobil sem čuden občutek da seštevki točk v WB ligi ne gredo tako, kot bi morali. Namreč, seštevek v rezultatni listi po odigrani tekmi veliko manjši, kot bi moral biti. Na to sem postal pozoren prejšnji dan, zato sem si začel stanje točk prejšnjega dne zapisovati in nato prištevati točke, ki mi jih na koncu pokaže vsota v okvirčku, ko se posamična tekma konča -(npr. "dobili ste 69 točk"). In ugotovil sem, da je realen seštevek, ki se zapisuje v rezultatno listo krepko manjši, kot piše v okvirčku.
Navedel bom primer:
V četrtek, 18.10. je bilo moje prejšnje stanje vsote točk v WB 3+1 po 17 tekmi 1177. Potem sem v tekmi dobil 80 točk, rezultat pa je pokazal 1216. Torej sem realno priigral samo 39 točk namesto 80 kot piše v okvirčku.
Naroben rezultat je potem pokazalo tudi v WB4. Prejšnji rezultat 17 tekme je kazal 1026, v 18 tekmi dobim 74 pik, končni seštevek v rezultatni listi pa mi pokaže 1074, torej sem po izračunanem rezultatu dobil samo 48 točk.

Upam, da sem bil razumljiv. Zdaj pa se sprašujem kako je to mogoče. Nekaj tu ne klapa. Zato sem sklenil, da si bom rezultate zapisoval od danes naprej. Zakaj napake v minus v končni vsoti točk mi ni jasne. Zato sprašujem nadležne, če mi lahko nekdo razloži to matematiko, saj mi gredo točke v minus, ne pa v plus.

Vaš vdani Majerhold
napisal Slavko October 18, 2018, 9:31 pm
Pametno si je prečitati pravila točkovanja, včasih večkrat. Da dodam še link:
https://www.tarok.net/natop.php
napisal Majerhold October 19, 2018, 4:55 pm
Dragi Slavko.Držal sem se navodil in danes zaigral 19. kolo WB lige v 3 točno po navodilih, torej danes po 8 uri dopoldne. Moje stanje po 18 kolu je kazalo rezultat 1216 točk. Zaigram torej danes po 8 uri 19 kolo, si prislužim 75 točk, na rezultatni listi pa mi pokaže končni zbir točk: 1231. Prištehte prosim k vsoti 1216 še 75 in mi povejte koliko mora biti rezultat. 1216? Ne razumem te matematike, še vedno je ne razumem.
napisal Slavko October 19, 2018, 9:24 pm
Se mi zdi, da sem o tem že pisal, pa še enkrat razložim. Citiram iz pravil:
"V enem mesecu se igra 24 tekem za web top listo s tem, da v istem dnevu se igra le ena tekma (ena v tri+1 in ena v štiri). Za končni rezultat se upošteva le 16 najboljših tekem v mesecu."
Torej upošteva se le 16 najboljših rezultatov. Zamislimo si, da imamo 16 predalčkov. Do 16. igre meče program rezultate v prazne predalčke, nad 16 (pa do 24) pa program poišče predalček z najmanjšim rezultatom in če je trenutni rezultat večji od tega v tem predalčku, potem v ta predalček zapiše boljši rezultat. Primer: v predalčku št. 10 je npr. najslabši rezultat in sicer 50 točk. Igralec pa je pravkar dosegel 60 točk. Potem program v ta predalček zapiše 60 točk (prejšnjih 50 se ob tem zavrže). Se pravi, da se končni rezultat poveča le za 10 točk in ne za 60 točk.
Izpolni prazna polja in napiši repliko:
Ime:
Odgovor:
Verifikacijska koda: